Buhara Esans

Buhara Cuma Rüzgarı Erkek Esans

Fiyat
:
20,00 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Ürün İsmi : Buhara Cuma Rüzgarı Erkek Esans
  Esans Cinsi : Erkek
  Esans Mililitre : 7 ml
  İçerik : Kakule, Bergomat, Nane ve Lavanta ile başlayan esintimiz, Tarçın Tonka Fasulyesi ve Sandal ile oriental ve mistik bir kıvama bürünüyor.
  Koku Bileşenleri :

   Kakule

  Bu baharatlı esans yağı, zencefil ailesine ait, Doğu Hindistan'a özgü bir bitkinin tohumlarından elde edilir. Kullanımı eski Mısır'a kadar uzanır ve genellikle çiçek ve turunçgil parfümlerinde kullanılır. Kakuleli parfümlere örnekler, orta nota olarak kullanıldığı Lauder'in Aramis for Men'i ve üst nota olarak kullanıldığı Rochas'ın Byzance'dır.

  Bergomat 

  Bu canlandırıcı limon kokulu yağ tamamen İtalya'da yetişen yenilmeyen bir meyveden elde edilir. Kolonyalar için gerekli olan ve ince bir sabitleyici olan bergamat, kadınların parfümlerinde % 34 ve erkek parfümlerinde ise % 50'sinde üst nota olarak bulunur. Bergamat yağı en eski parfüm bileşenlerinden biridir.

  Nane

  Nane uçucu yağı ve mentol parfümeri ve kozmetik endüstrisinde de geniş bir kullanıma sahiptir. Ağız suları, diş macunları ve diğer ağız ve diş ürünlerinde, sabun ve saç preparatlarında yer alır. Nane yağı, dünya piyasalarında önemli bir ticaret hacmine sahiptir.

  Lavanta

  Bu aromatik bitkinin eflatun ve yaprakları parfümler ve lavanta torbaları için asırlar boyunca kullanılmıştır. Lavanta çiçeklerinin beşbin tonu tek başına Fransa'nın güneyinden elde edilir. Lavanta yağı buhar damıtımı işlemi ile elde edilir. J.P.Gaultier markasının Le Male kokusu gibi erkek kokularının yaygın bir bileşenidir

  Tarçın

  Bu tanıdık pasta baharatı Seylan'da yetişen bir ağaç veya çalının kurutulmuş kabuk, filiz ve tomurcuklarından elde edilir. Pek çok baharatlı koku bileşenleri gibi, tarçın da üst, orta ve baz nota olarak kullanılabilir.

  Tonka Fasulyesi

  Amerikan tonka fasülyeleri, bazen vanilya yerine kullanılan bir yağ verirler. Tonka yeni biçilmiş ot kokusunu da verir çünkü kumarin içerir. Bir baz nota olarak kullanılır ve bütün kokuya vanilya benzeri bir sabitleyici katmak için doğranıp potporilere ilave edilebilir.

   

  Sandal

  En iyi sandal ağacı Mysore, Hindistan'da yetişenlerden elde edilir ve coşkulu odunsu bir aromaya sahiptir. Sandal ağacı mükemmel sabitleyticidir. Kadın kokularının yarısında ve erkek kokularının üçte birinde bir baz nota olarak kullanılmaktadır.

  Teslimat Bilgisi
  :
  Ürünlerimiz yoğunluk durumuna göre genelde AYNI GÜN yada en geç 3 ila 7 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir ...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.